Tarbja Noortetuba

Haldusreformi järgselt Paide linnas paiknev Tarbja Noortetuba on mõeldud 7.-26.aastastele noortele.
See on mõnus vaba aja veetmise koht, kus noortel on võimalus osaleda erinevatel sündmustel, ise korraldada omaalgatuslikke tegevusi ning seejuures aitab neid noorsootöötaja. Tarbja Noortetuba asub Tarbja Lasteaed-Kooliga ühes hoones.

Kõik noortetoas toimuvad tegevused on noortele tasuta ja avatud osalusega.

Noortetoas saavad noored suhelda eakaaslastega, on mitmeid atraktiivseid mänge ja vahendeid: piljard, lauajalgpall, lauahoki, Xbox, WildEst.
Õues vaba aja veetmiseks on meil olemas erinevad viske- ja nöörimängud, discgolfi korvid ja kettad.

Populaarne on ringitegevus. Meie kokandusring koguneb 2 x kuus. Kokandusringis õpime tundma erinevaid köögitarvikuid ja toiduaineid, õpime jäätmeid sorteerima, valmistama erinevate maade rahvustoite ning oma Eesti toite. Noored saavad teadmised kalkulatsioonist ja menüü koostamisest, tutvutakse ohutusnõuetega töötamisel terariistade ja elektriseadmetega.

Olemas on mängumaja, kus just noorematel meeldib mängida.

Meil on olemas tõukerattad, rulluisud, rulad ja tasakaaluliikurid. Kui on talv ja saab uisuväljakul uisutada, siis laenutame ka uiske.

Korraldame erinevaid arendavaid tegevusi nii õues kui siseruumides, tähistame jõule, sõbrapäeva, vastlapäeva, noortetoa sünnipäeva ja munadepühi.

Meil on hea koostöö kohaliku kogukonnaga ja kooliga, ühiselt toimuvad prügikoristuse talgud, traditsiooniline perepäev, mõni matk või tervislikule toitumisele suunatud üritused.

Koolivaheaegadel toimuvad tavaliselt piljardi-, õhuhoki ja lauajalgpalliturniirid. Head-paremat valmistab kokandusring ning suvevaheajal saavad noored tööd teha ja vaba aega veeta töömalevas.

Vastavalt olukorrale ja vajadusele rakendame mobiilset noorsootööd suhtlemisel noortega internetis või noorte kogunemiskohtades, kaasame noori erinevatesse loovust arendavatesse digiväljakutsetesse.

Rohkem tegevusi ja fotosid üritustest sotsiaalmeediast:
https://www.facebook.com/Tarbja.noortetuba

Kontaktid:

Grete Saviste

Noorsootöötaja

E-post: grete@paideank.ee

Kai Reidak

Noorsootöötaja

E-post: kai.galahanov@gmail.com

Info:

Aadress:

Kooli tee 1, Tarbja

Avatud:

E-R: 13.00 – 17.00