Roosna-Alliku Noortetuba

Haldusreformi järgselt Paide linnas paiknev Roosna-Alliku Noortetuba on mõeldud 7.-26.aastastele noortele. See on noortesõbraliku keskkonnaga vaba aja veetmise koht, kus noortel on võimalus osaleda erinevatel sündmustel, ise korraldada omaalgatuslikke tegevusi ning seejuures aitab neid noorsootöötaja.
Iga noor –  olenemata kui suured oskused tal on, kui võimekas on või millised on majanduslikud võimalused – on oodatud! Roosna-Alliku Noortetuba asub Roosna-Alliku lasteaiaga ühes hoones.

Kõik noortetoas toimuvad tegevused on noortele tasuta ja avatud osalusega.

Siin saab mängida erinevaid lauamänge, Xboxi, käia väljasõitudel või lihtsalt telekat vaadata.
Meil on olemas tõukerattad, mida saab vajadusel laenutada.

Noortetoas on oma köök. Kokandusringis õpime tundma erinevaid köögitarvikuid ja toiduaineid, õpime jäätmeid sorteerima, valmistama erinevate maade rahvustoite ning oma Eesti toite. Noored saavad teadmised kalkulatsioonist ja menüü koostamisest, tutvutakse ohutusnõuetega töötamisel terariistade ja elektriseadmetega.

Meil on välja kujunenud ühised traditsioonilised tegevused nagu noorteka koristamise päevad ja vestlusõhtud, üritustel korraldame kohviku, tähistame tähtpäevasid (Sõbrapäev, Eesti Vabariigi aastapäev, hooaja avamine noortekas, Mardipäev, Kadripäev, Jõulud).

Koolivaheajal on tavaliselt iga päev erinev tegevus, popid on “noorteka-öö” ja väljasõidud.

Suvevaheajal saavad noored tööd teha ja vaba aega veeta töömalevas.

Meie kooli juures pargis on pumtrack rada, kus saab turvaliselt sõita BMX ratastega, trikitõukeratastega, saab rulatada ja rulluisutada.
Tehisjärve ääres on mõnus puhata ja teha trenni välitrenažööridel.
Seega, meil on suurepärased võimalused tervisespordiks ja aktiivseks puhkuseks.

Vastavalt olukorrale ja vajadusele rakendame mobiilset noorsootööd suhtlemisel noortega internetis või noorte kogunemiskohtades, kaasame noori erinevatesse loovust arendavatesse digiväljakutsetesse.

Meie noortetoa suund on tõsta teadlikkust liikumise olulisusest ja sellega kaasnevast positiivsest energiast nii kehale kui meelele. Keskendume kõikidele võimatekohase aktiivse liikumise propageerimisele – korraldame väljasõite loodusesse, esitame väljakutseid „teha aktiivseid ja mõtestatud tegevusi looduses”.

Rohkem tegevusi ja fotosid üritustest sotsiaalmeediast:
https://www.facebook.com/rallikunoortekas

Kontaktid:

Kerli Nautras

E-post: kerli.nautras@paideank.ee

Info:

Aadress:

Nooruse 3, Roosna-Alliku

Avatud:

E-R: 14-18